KONST / Litografier / Färglitografi 12993370
nr 1299 3370
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. Signerad, numrerad 1/99, oramat löst blad, Motivet: 67x52 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 januari 2020
kl 18:39:25
500 kr
600 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt